nedeľa 9. marca 2014

Porazili sme „baštu“ volejbalu

Dňa 7.3.2013 sa konalo v Hnúšti Okresné kolo vo volejbale dievčat. Zúčastnili sa ho tri družstvá a to ZŠ Dobšinského Rim. Sobota / ktoré v základnom kole hladko zdolalo Gymnázium Rim. Sobota / 2 : 0 /, ZŠ Klokočova Hnúšťa a Gymnázium Hnúšťa.

V prvom zápase nastúpili naše hráčky proti hráčkam ZŠ Klokočova Hnúšťa. Zápas bol od prvej minúty bojom o každú loptu. Naše hráčky dokonca prehrávali v prvom sete 18 : 24, ale dokázali sa vzchopiť a dotiahli to do víťazného konca. Aj v druhom sete bojovali ako levice, dalo sa povedať, že to bola hra nervov, kto viac vydrží. Aj v tomto sete ukázali naše hráčky pevné odhodlanie dotiahnuť to do šťastného konca. Zaslúžene vyhrali. Dievčatá z Hnúšte si dokonca poplakali, lebo si boli isté víťazstvom. V druhom zápase hrali proti Gymnáziu Hnúšťa, ale ten už vyhrali o čosi ľahšie.
Výsledky :     ZŠ Dobšinského RS – ZŠ Klokočova Hnúšťa 2:0 / 25:19, 27:25 /
ZŠ Dobšinského RS – Gymnázium Hnúšťa 2:0 / 25:20, 25:18 /
Dievčatá sa postarali o krásny výsledok, ktorý ich posunul do ďalších bojov, najbližšie ich čaká Regionálne kolo v Poltári. Držíme palce.